Het gezinsbudget: Alleenstaande moeder Elke: “We doen geen uitjes, mijn zoontje droomt van de Efteling”

| ,

Wil je niets missen, klik HIER en volg KidsenKurken op Instagram

Vandaag krijg jij inzage in het huishoudboekje van een gezin ergens in België.

Hoe is jouw gezin­ssamenstelling?

Ik (36 jaar) woon samen met mijn zoontje (6 jaar).

Welk werk doe jij?

Ik studeer voor een knelpuntberoep na 15 jaar gewerkt te hebben.

Wat is jullie net­to inkomen per maand?

De werkeloosheidsuitkering is €1500 per maand.

Wat staat er nu op de betaal- en spaarrekening?

Er staat €100.000 op de spaarrekening en dat is het.

Hebben je schulden?

Nee, alles is verkocht.

De maandelijkse vaste lasten

Wonen: €987 euro per maand aan huur voor een appartement met twee slaapkamers in een dorp. Wel met een leuk tuintje.

Gas/water/elektriciteit: Dat zal nu iets van een 300-350 euro zijn

Boodschappen: Zo’n 450 euro per maand. Enkel basisbehoeften en eten dat snel klaar is.

Verzekeringen: Naast de zorgverzekering maandelijks €50, jaarlijks €300 euro.

Auto: Zonder onderhoud meegenomen, enkel benzine is dat een €180 per maand.

Internet/tv/telefoon: €105 per maand.

Abonnementen: Geen.

Sport: Alleen €70 voor de turnles van mijn zoon.

Kleding: Ik krijg de afdragers van mijn moeder. Kind komt ervoor, dat is iets van een €50-100 per maand gemiddeld genomen.

Uitjes: Doen we niet echt. Mijn kind droomt van de Efteling ofzo, maar dat zit er nog niet aan te komen.

Vakantie: In de zomer 14 dagen logeren we bij vrienden. Dat is €200 aan vliegtickets.

Spaargeld: Ik spaar momenteel niets, ik ontspaar helaas alleen maar.

Goede doelen: Rode Kruis.

Overig: €50 maandelijks aan school.

Geldvragen

Kun je ons meenemen in je levensstijl?

Alles van luxe of extra’s is geschrapt. Ook een dagje naar zee kan niet meer. Het is echt niet leuk, maar zo lang mijn kind er niets van merkt is het ok.

Wat vind je van het bedrag wat je uitgeeft aan boodschappen?

Het kan minder voor twee, het is te hoog.

Waarop kan je bezuinigen?

Boodschappen en kleding voor mijn kind.

Heb je een spaardoel voor je gezin?

In mijn dromen wel ja.

Wat is je beste en slechtste aankoop ooit?

Dat is een moeilijke vraag, ik weet het niet.

Wat is je duurste aankoop ooit?

Mijn laptop.

Maakt geld gelukkig?

Veel geld hebben maakt niet gelukkig. Maar momenteel is geld wel een bron van zorgen en flink wakker liggen.

ELKE

Wil je niets missen, klik HIER en volg KidsenKurken op Instagram

13 gedachten over “Het gezinsbudget: Alleenstaande moeder Elke: “We doen geen uitjes, mijn zoontje droomt van de Efteling””

    • ja ,altijd van je spaargeld nemen is nier een goed idee met het oog op ooit een aankoop van een huisje,begrijp zeer goed dat ze dit niet doet want anders word de drempel te laag en haal je sneller van. je spaargeld af en dan zakt het bedrag zeer snel

      Beantwoorden
  1. een tip :
    ben zelf moeder van 3 kinderen moet rond komen van €311 permaand .
    op internet en tv en telefoon kunt u nog bezuinigingen.
    simpel €11.50 (50 cent is voor er niet over heen tegaan kwa i internet) voor mobiel, kpn internet en tv €50 (vraag een korting aan voor een half jaar ) is samen €61,50 dan hout u geld over om te sparen voor de Efteling bij ah hebben ze een keer per jaar korting misschien via facebook vragen wie deze bonnen ,zegels niet gebruikt .
    voetzelbank aanvragen dit scheeld u weer iets boodschappen als u hier in aanmerking voor komt ook kleding bonnen krijgt u per jaar. bij de gemeente kijken of u in aanmerking komt voor kinder pakket €100 perjaar een kledingbon en vanalles en nog wat kunt u aanvragen.
    ik zelf kom hier niet voor in aanmerking zit €63 boven ze tellen schulden niet mee helaas .
    groetjes.

    Beantwoorden
  2. er staat 100.000 op de spaarrekening en dat is het. vind dat een vreemde opmerking, hoeveel alleenstaande moeders hebben 100000 spaargeld. boodschappengeld 450 euro voor 2 personen, is best veel toch. 50 euro minder per maand en dat uitje naar de efteling is er zo. 1800 euro per maand inkomsten, daar komen nog een aantal toeslagen bovenop toch. vind dat deze mevrouw het nog niet zo slecht heeft.

    Beantwoorden
  3. wauw 100,000 op de spaarrekening en dan nog zo klagen,,, ik ben moeder van 4 kinderen heb 2200 per maand in totaal met toeslagen waarvan 2 kids in de luiers, niks op de spaarrekening maar ik vind dat ik het goed heb. dus hoe kan jij nog klagen?

    Beantwoorden
  4. ja ,altijd van je spaargeld nemen is nier een goed idee met het oog op ooit een aankoop van een huisje,begrijp zeer goed dat ze dit niet doet want anders word de drempel te laag en haal je sneller van. je spaargeld af en dan zakt het bedrag zeer snel

    Beantwoorden
  5. Wauw, wat een apart artikel.

    100.000 op de spaar rekening en je zoon droomt van de Efteling? Intressant.

    Het klinkt alsof het een bijstandsmoeder betreft maar deze dame kan altijd uitwijken naar haar spaar rekening. Echt bizar. Het is niet dat er maar 2000 euro opstaat. Er staan bijna 5 jaar aan jaar salarissen op. Maar goed.

    Ieder zijn pad zullen we maar zeggen?

    Beantwoorden
  6. Oh oh oh…ik moest even dubbel lezen. Wat heb je het zwaar met 100.000 euro op je rekening. Ik vind het absurd dat mensen überhaupt zoveel geld op een spaarrekening hebben. En al helemaal in deze huidige maatschappij. Maar goed, zegt ook iets over hoe je als mens in het leven staat.
    Wij hebben een kleintje en allebei nog geen 1000 euro op onze spaarrekening. Is niet de meest gunstige situatie, maar klagen zal ik nooit doen.

    Beantwoorden

Plaats een reactie