
Het Gezinsbudget van Chantal: “Ik werk full time als advocaat en mijn salaris is erg riant”
Wil jij ook niets missen van deze verhalen en artikelen?! Klik HIER om Kids&Kurken op Instagram en HIER om ons op Facebook te volgen
Laat je email achter via de roze button onderaan deze blog, dan krijg je een bericht zodra er een nieuw deel van deze reeks wordt geplaatst!
Vandaag krijg jij inzage in het huishoudboekje van een gezin ergens in Nederland
Hoe is jouw gezinssamenstelling?
Ik ben 41, mijn man is 46 en we hebben 2 zoons (10 en 8)
Wat voor werk doen jullie?
Ik werk 4 dagen in de week als advocaat en mijn man heeft een hoge functie binnen een internationaal logistiek bedrijf, voor 36 uur.
Wat is jullie netto inkomen per maand? Krijgen jullie toeslagen?
Mijn salaris is afgerond 5500 netto en het salaris van mijn man afgerond 6100 netto per maand.
Hoeveel spaargeld heb je?
We hebben 30.000 euro aan spaargeld.
Heb je schulden?
Nee, dat hebben we naast onze hypotheek niet.
De maandelijkse vaste lasten
Wonen: Onze huidige hypotheek is 3750 euro. We hebben een vrijstaande woning van destijds 850.000 euro met een oppervlakte van bijna 200m2, zo’n 10 jaar geleden gekocht. We hadden geen eigen geld en op dat moment stond de rente een stuk hoger. We hebben een tijd terug toen de rente lager stond onze hypotheek wel kunnen oversluiten. Gemeentelijke belastingen zijn 310 euro per maand, de WOZ waarde is gigantisch gestegen.
Gas/water/elektriciteit: 240 euro, we hebben zonnepanelen.
Boodschappen: Dit is 900 euro.
Kinderopvang: Ik ben twee middagen vrij en mijn man één middag. Op de overige middagen werken we om en om thuis en spelen de kinderen na school zelfstandig terwijl wij aan het werk zijn. Dit doen we sinds dit schooljaar. Daarvoor gingen de kinderen 3 middagen per week naar de BSO en in de vakanties 3 hele dagen, dit was een onwijze hap uit ons inkomen.
Verzekeringen: De zorgverzekering is 320 euro per maand, dit betalen we jaarlijks van onze eindejaarsuitkering. Overige verzekeringen zo’n 180.
Auto: Mijn man heeft een leaseauto van de zaak en dit kost maandelijks 450 euro. Er zit een tankpas bij in. Dit is al van zijn salaris af. Ik ga met het OV naar mijn werk en omdat mijn man veel thuiswerkt hebben we geen tweede auto nodig.
Internet/tv/telefoon/abonnementen: Internet, Netflix, Videoland en Disney. Bij elkaar zijn we hier zo’n 95 euro voor kwijt.
Sport: Onze oudste zoon zit op voetbal en onze jongste zoon zit op turnen. Onze oudste zoon heeft een padel abonnement en onze jongste zit eens per week op piano. Bij elkaar zijn de sporten en muziekles (contributie, kleding, materiaal) zo’n 280 per maand. Mijn man sport niet en ik heb 2 keer per maand een sessie met een personal trainer voor 50 euro per keer.
Kleding: Wij kopen beide voor zo’n 2000 euro per jaar aan kleding, zo’n 350 per maand. Voor de kinderen koop ik vaak merken via Vinted of Kleertjes flink in de sale. Ik denk samen 150 per maand en uitschieters als ze nieuwe schoenen en jas nodig hebben.
Uitjes: We doen 2-3 keer per maand een uitje met de kinderen. Dit is dan de bioscoop, pretpark, jumppark. We nemen lunch mee maar we kopen altijd wel een drankje en wat lekkers. Zo’n 259 per maand.
Vakantie: We gaan elke zomer 2 weken kamperen ergens in Frankrijk. We rijden gratis dus de keuze voor een autovakantie is snel gemaakt. Meestal kiezen we voor 1 camping met veel faciliteiten (2200 euro voor een week) en 1 camping meer in de natuur met minder faciliteiten (900 euro). Dit jaar zijn we voor het eerst gaan wintersporten. Dit kostte 4500 euro, hier ben ik enorm van geschrokken want ik dacht dat we hebben een relatief goedkoop gebied en accomodatie gekozen. Het was wel een te gekke ervaring.
Cadeaus: Voor familie 15 euro voor een volwassene of kind, voor kinderfeestjes is het al snel 12,50. Onze kinderen krijgen voor hun verjaardag en Sinterklaas een groot cadeau wat ze erg graag willen, dit kan iets groots van Playmobil zijn of bijvoorbeeld een nieuwe fiets.
Persoonlijke verzorging: Mijn man en zoons gaan eens per 6 weken, dit kost zo’n 90 euro. Ik ga eens per 4-5 maanden en kost dan 60 euro. Ik kleur mijn haar niet.
Sparen: Alles wat we maandelijks overhouden sparen we, op een rekening of lossen we af op ons huis. Daarnaast sparen we de kinderbijslag op naam van de kinderen zelf.
Overig: Ik doe vrijwilligerswerk voor de hartstichting. Ook steunen we een aantal goede doelen voor in totaal 75 euro per maand.

Geldvragen
Kun je ons meenemen in je levensstijl?
We verdienen veel maar onze woonlasten zijn ook hoog. Toen we ons huis kochten was het in goede staat, maar alles was wel gedateerd. We wisten dat we binnen x aantal jaar wel alle ruimtes aangepakt zouden moeten hebben. We sparen om steeds een andere ruimte aan te pakken. Zo hebben we beide badkamers inmiddels vernieuwd, overal dubbel glas, de houten vloeren door het hele huis laten behandelen en een deel van de keuken vernieuwd. Ook de kids hebben nu allebei een ’tiener’ kamer waarvoor we onlangs de zolder volledig hebben verbouwd. Wat we sparen vliegt er in grote bedragen uit en 30.000 op de spaarrekening is ons minimum.
Wat vind je van het bedrag wat je uitgeeft aan boodschappen?
Dit is hoog, daar ben ik me bewust van. We houden van gezelligheid en koken. Er komen geregeld mensen bij ons eten en we drinken daar graag een glas wijn bij. Uit eten doen we daarentegen bijna niet. Onze kinderen houden er niet van en we vinden het niet fijn om een oppas te regelen.
Waarop kan je bezuinigen?
Boodschappen. En überhaupt wonen we in een groot huis, dit kan vele malen minder maar we kunnen het betalen met onze salarissen. We zitten in de luxe positie dat we niet hoeven te bezuinigen.
Heb je een spaardoel voor je gezin?
We sparen momenteel voor de tuin. Deze is in verwilderde staat en hebben we nog nooit iets aan gedaan. Hij is 13 meter breed en 20 meter lang. We hebben verschillende tuinmannen laten komen en duidelijk is dat we een flinke zak geld nodig hebben om de tuin aan te pakken, ook al kiezen we grotendeels voor gras.
Wat is je beste en slechtste aankoop ooit?
De beste aankoop is 2 tablets, voor ieder kind één. Nooit meer gezeur over de tablet is het bedrag helemaal waard. Mijn slechtste aankoop is een jurk van een duur merk. Ik had een decadent feest van mijn werk en dacht dat ik die jurk nog wel eens aan zou doen. Maar ik heb geen luxe uitjes en via een tweedehands site geven ze er bizar weinig voor dus hij blijft maar in mijn kast hangen.
Wat is je duurste aankoop ooit?
Ons huis.
Heb je een geldtip?
Investeer in opleiding, dat heeft ons carrière stappen doen laten maken.
Maakt geld gelukkig?
Geld maakt zeker gelukkig. Het geeft veel vrijheid om te kunnen kiezen waar je gaat wonen, hoe je je vrije tijd indeelt en dat we onze kinderen de dingen kunnen laten doen en geven die ze willen.
CHANTAL
Wil jij ook niets missen van deze verhalen en artikelen?! Klik HIER om Kids&Kurken op Instagram en HIER om ons op Facebook te volgen
Laat je email achter via de roze button onderaan deze blog, dan krijg je een bericht zodra er een nieuw deel van deze reeks wordt geplaatst!